Депутатская деятельность

 

IMAG0631

Избрана депутатом Одесского областного совета от избирательного округа №8 по Белгород-Днестровскому району от ПП «Оппозиционный блок».

Член фракции «Оппозиционный блок».

Является заместителем председателя постоянной депутатской комиссии по здравоохранению и социальной политики.

ЗВІТ щодо діяльності депутата Одеської обласної ради VII скликання від Політичної партії «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК»
Коваліш Ірини Володимирівни за 2017 рік

27628719_772120299643148_1930894944233207083_o

У відповідності з частиною 1 та 6 статті 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та на виконання рішення Одеської обласної ради від 21 грудня 2017 року № 644-VII «Про звіти депутатів Одеської обласної ради VII скликання за 2017 рік» я, Коваліш Ірина Володимирівна, як депутат Одеської обласної ради, звітую про свою діяльність за 2017 рік.

За звітний період було прийнято участь у всіх, без виключення, 8 пленарних засіданнях сесії обласної ради, на яких було розглянуто більше 500 питань, важливих для життєдіяльності нашої області. Також прийнято участь у 8 спільних засіданнях постійних комісій обласної ради з попереднього розгляду питань порядку денного чергових сесій.

Згідно з рішенням Одеської обласної ради від 10 грудня 2015 року № 17-VII «Про персональний склад постійних комісій Одеської обласної ради VII скликання» являюсь заступником голови постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики. Крім цього, є головою депутатської групи «Соціальна справедливість». Також входжу до складу Одеської обласної Координаційної ради з питань соціальної підтримки населення, яка вирішує питання виділення матеріальної допомоги соціально малозахищеним верствам населення.

За звітний період прийняла участь у 13 засіданнях постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики. Зокрема, на засіданнях постійної комісії розглянуто 187 питання, прийнято 162 відповідних висновків та рекомендацій. У тому числі розглянуто 116 проектів рішень обласної ради та рекомендовано 69 для розгляду на пленарних засіданнях сесій обласної ради.

Протягом 2017 року я виступила суб’єктом подання таких проектів рішення Одеської обласної ради:
• 21 березня 2017 року запропонувала включити до порядку денного сесії питання «Про звернення депутатів Одеської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету міністрів України щодо ситуації, яка склалася з формуванням проекту госпітальних округів на території Одеської області» (рішення не прийнято).
• 21 березня 2017 року запропонувала включити до порядку денного сесії питання «Про звернення депутатів Одеської обласної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України про негайне реагування на факти незаконного поводження з твердими побутовими відходами, що мають ознаки походження з іншого регіону України, та їх перевезення до Одеської області» (рішення прийнято).
• 21 березня 2017 року запропонувала включити до порядку денного сесії питання «Про щорічний медичний огляд депутатів Одеської обласної ради, зокрема на психічні розлади та наркотичну залежність» (рішення не прийнято).
• 16 червня 2017 року запропонувала включити до порядку денного сесії доповідь директора Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації Полясного В.О. «Про створення на території Одеської області госпітальних округів» до розгляду порядку денного сесії (рішення не прийнято).
• 22 вересня 2017 року запропонувала включити до порядку денного сесії проект рішення щодо відміни раніше прийнятих облрадою рішень щодо перетворення обласних медичних установ в комунальні неприбуткові підприємства (рішення не прийнято).
• 21 грудня 2017 року через відсутність єдиного справедливого підходу до процедури надання матеріальної підтримки мешканцям області запропонувала зняти з розгляду питання 7 «Про затвердження обласної комплексної програми соціальної підтримки населення на 2018-2020 роки «Соціальний захист населення в Одеській області» (рішення не прийнято).
• 21 грудня 2017 року запропонувала включити до порядку денного сесії питання «Про звернення до Одеської міської ради щодо надання згоди стосовно безоплатної передачі у спільну власність територіальних громад сіл, селищ міст Одеської області лікарні швидкої допомоги, яка знаходиться за адресою: м. Одеса, вул. Маршала Малиновського, 61 г, на території міської клінічної лікарні № 10» (рішення не прийнято).
• 27 грудня 2017 року запропонувала розподілену розпорядженням Кабінету Міністрів України суму 18 млн.403 тис. 400 грн. зняти зі статті на придбання медикаментів та витратних матеріалів за КП КВК 1412222 інші заходи в галузі охорони здоров’я (цільові видатки на лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу на кінець року були в повному обсязі використані) і додати їх до статті видатків, яка передбачає заохочення працівників медичної сфери (рішення не прийнято).
Мною як депутатом фракції Опозиційного блоку протягом звітного року було направлено 47 запитів задля розв’язання регіональних проблем у соціальній та медичній сферах області, та більше 50-ти листів-запитів як заступником голови постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

Основним і найпершим завданням у моїй роботі в межах постійної комісії стало приведення планових показників і напрямків цільових регіональних програм до фактичних обсягів бюджетного фінансування, раціональне використання коштів медичної субвенції, вирішення питань щодо сталого забезпечення медичних установ області медикаментами, обладнанням, витратними матеріалами, оперативне надання соціальних послуг і своєчасне одержання населенням соціальних виплат. Протягом року регулярно контролювала видатки та раціональне використання коштів медичної та соціальної сфер. За моєї ініціативи витрати на проведення свят з IV кварталу 2017 року Департамент соціальної та сімейної політики попередньо погоджує з депутатами профільної комісії. Ця практика буде продовжена і в 2018 році.
Особливу увагу протягом 2017-го року я приділила справі зменшення негативних ризиків і впливів від реалізації загальнодержавних завдань щодо так званого реформування у медичній сфері Одеської області, а також справедливого розподілу бюджетних коштів обласного бюджету з урахуванням потреб громад Білгород-Дністровського району.

Так, в рамках обговорення питання щодо формування госпітальних округів на території Одеської області я та мої колеги за фракцією Опозиційного блоку відстоювала позицію збереження діючої системи охорони здоров’я зі збереженням кадрового потенціалу існуючих ЦРБ, амбулаторій та ФАПів з необхідністю матеріально-технічного дооснащення закладів. В результаті — Білгород-Дністровський район — єдиний в регіоні, територію якого визнано окремим госпітальним округом, а існуюча мережа закладів охорони здоров’я у порівнянні з іншими районами Одещини майже не зазнала скорочень. В рамках захисту медичної сфери від злоякісних впливів від реформ мною у 2017 році були проведені виїзні зустрічі з виборцями, місцевими депутатами та медпрацівниками Білгород-Дністровського, Саратського, Болградського та Миколаївського районів. За особистим запрошенням голови Одеської обласної державної адміністрації Степанова М.В. прийняла участь в презентації плану формування госпітальних округів Одеської області та розвитку медичної галузі регіону на 2018 рік. Разом з цим протягом звітного року виступала категорично проти перетворення обласних медичних закладів в неприбуткові комунальні підприємства.

У 2017 році я виступила автором оновленого «Положення про надання цільової адресної допомоги малозабезпеченим громадянам та сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах». Зокрема в проекті Положення мною були прописані чіткі терміни розгляду пакетів документів від заявників та терміни виконання, а також прописано збільшення до 40 тисяч гривень розміру допомоги. Даний проект був погоджений постійною комісією з питань охорони здоров’я та соціальної політики Одеської обласної ради та рекомендований для роботи Одеської обласної Координаційної ради з питань соціальної підтримки населення. Всього у 2017 році за моєю безпосередньою участю було позитивно прийнято рішення про надання матеріальної допомоги більше 2 тисячам мешканцям Одеської області на загальну суму близько 15 млн. грн.

Для ефективної реалізації програми «Захист і Турбота» на 2016-2017 роки з метою раціонального використання бюджетних коштів і максимальної підтримки усіх незахищених або мало захищених верств населення другий рік поспіль мною досягнуто, що усі одержувачі соціальних послуг, запланованих в межах вищезгаданої програми, одержували їх своєчасно в повному обсязі згідно з реальним бюджетним фінансуванням.

Особисто і успішно ініціювала повернення такої статті витрат як виділення одноразової допомоги у 1000 грн. ветеранам ВВВ до Дня Перемоги, яку незаконно профільний Департамент соціальної та сімейної політики намагався викреслити з обласної соціальної програми.
У 2017 році було продовжено практику, яку я ініціювала у 2016-ому році як член депутатської фракції ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК в Одеській обласній раді: близько вісімсот ветеранів Великої Вітчизняної війни (та прирівняні категорії) щомісячно отримували протягом року продуктові кошики на суму 300 гривень кожний.

У 2017 році мене було включено до складу конкурсної комісії з проведення конкурсу соціальних проектів серед громадських організацій. На жаль, після детального ознайомлення з поданими пакетами документів мною були виявлені факти невідповідності поданих документів до постанови Кабінету Міністрів України №1049 і конкурс був визнаний таким, який не стався.

Протягом року мною особисто та моїми колегами по фракції неодноразово підіймалося питання щодо виділення коштів обласного бюджету на проведення протипожежних заходів безпеки в закладах медичної, освітянської та соціальної сфери. Так, за результатами цієї роботи у 2018 році на ці заходи передбачено 111 мільйонів гривень.
Як заступник голови постійної комісії з питань охорони здоров’я особисто контролювала хід виплат заробітних плат медичним працівникам Одеської області та клопотала (на жаль, без підтримки більшості депутатів облради) про преміювання працівників медичної сфери в кінці 2017 року (сесія облради від 27.12.2017 р.).

В усіх сільрадах мого виборчого округу №8 на інформаційних дошках розміщені об’яви про умови проведення депутатського прийому з позначенням контактного мобільного телефону.
За моєї ініціативи, загалом у 2017 році вдалося запланувати з обласного бюджету Одеської області фінансування в обсязі більше 10 млн грн. на вирішення соціально значущих питань Білгород-Дністровського району.

Так, зокрема, з обласного бюджету Одеської області в 2017 році були виділені кошти та проведені ремонтні роботи або розпочато ремонт з продовженням робіт у 2018 році на таких об’єктах Білгород-Дністровського району:
• Капітальний ремонт Випаснянської ЗОШ №2 – укріплення фасаду, ремонт покрівлі;
• Капітальний ремонт ДНЗ «Веселка» у с.Садове – ремонт системи опалення та утеплення фасаду;
• Капітальний ремонт Випаснянської ЗОШ №1 – заміна вікон;
• Капітальний ремонт будинку культури в с.Убодне;
• Капітальний ремонт будинку культури в с.Молога;
• Капітальний ремонт амбулаторії с. Бритівка;
• Капітальний ремонт системи водопостачання в с. Молога – вулиці Кишинівська та Комсомольска;
• Капітальний ремонт системи водопостачання в с. Семенівка;
• Капітальний ремонт (заміна вікон) в ФАПі в с. Красна Коса;
• Капітальний ремонт (заміна вікон) в ФАПі в с. Козацьке;
• Капітальний ремонт (заміна вікон) в ФАПі в с. Бикоза;
• Капітальний ремонт (заміна вікон) в амбулаторії с. Випасне;
• Капітальний ремонт (заміна вікон) в ФАПі с. Випасне;
• Капітальний ремонт (заміна вікон) в ФАПі с. Сухолужжя;
• Капітальний ремонт (заміна вікон) в Удобненській ЗОШ;
• Капітальний ремонт (заміна вікон) в ФАПі с. Семеніка.

На жаль, частину запланованих робіт через бюрократичні перепони виконати не вдалося, але цю роботу буде продовжено у 2018 році.
За звітний період були проведені зустрічі з активами сіл Випасне, Молога, Семенівка, Шабо та трудовими колективами КЗ «Білгород-Дністровська центральна районна лікарня», Удобненської школи, Випаснянської школи №2, дитячого садка села та школи села Молога, під час яких піднімалися питання вирішення проблем водопостачання населених пунктів, розвитку сфери охорони здоров’я, а також питання дорожнього покриття і проблеми об’єднання територіальних громад.

Також приймала участь в Національних зборах жінок-депутатів всіх рівнів у Верховній Раді України, які проходили у Києві та Одесі, та в роботі національної платформи «Жінки за мир» з розробки альтернативного Проекту держбюджету-2018. В Одесі та в листопаді у м.Києві під час загальнонаціональних зборів «Жінки за мир» презентувала актуальну проблематику Одеського регіону.
Неодноразово приймала участь у святкових заходах з нагоди державних та місцевих свят на території всієї області та району. Зокрема, стала почесним гостем святкування 150-річчя Семенівки, святкування ювілею створення районної ветеранської організації та Дня села Удобне, на якому передала вітання та вручила цінні подарунки заслуженим селянам від Одеської обласної ради. За традицією приймаю участь у святі першого та останнього дзвоника у Молозькій школі.

Протягом року інформація про мою депутатську діяльність друкувалася на сторінках друкованих видань (зокрема – «Слово Придністров’я», «Ваше здоров’я» та інш.) і чисельних Інтернет-видань. Також я виступала в інформаційних програмах обласної державної телерадіокомпанії, телекомпаній «Інтер», «Думська-ТВ», «7 канал», «Репортер», Третій цифровий та інші. Через ЗМІ я коментувала ситуацію в Одесі, області та в країні, зокрема з таких питань: ефективна робота медичних і соціальних закладів Одеської області; висвітлення позиції партії «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК» з питань фінансування ПТУ та коледжів, медичної та пенсійної реформи, реформи в освітянській галузі, дефіцити вакцин та сироваток та інші; об’єднання громад; обласний бюджет Одеської області, фінансування окремих напрямків; мовні квоти на ТБ; особиста позиція щодо декомунізації та перейменування вулиць; негативні наслідки так званих реформ.

Я вдячна своїм виборцям та іншим мешканцям Одеси та Одеської області за підтримку, адже опозиційному депутату не завжди просто діяти в інтересах громад при тотальному диктаті діючої влади.
У 2018 році планую і надалі вирішувати наболілі питання жителів свого виборчого округу, захищати їх права та інтереси, зокрема в сфері соціального захисту, належного та якісного медичного обслуговування.

 

ЗВІТ щодо діяльності депутата Одеської обласної ради VII скликання від Політичної партії «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК»
Коваліш Ірини Володимирівни за 2016 рік

16522377_1206902599423608_446084635_o (1)

 

У відповідності з частиною 1 та 6 статті 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та на виконання рішення Одеської обласної ради від 23 грудня 2016 року № 321- VII «Про звіти депутатів Одеської обласної ради VII скликання за 2016 рік» я, Коваліш Ірина Володимирівна, як депутат Одеської обласної ради, звітую про свою діяльність за 2016 рік.

За звітний період було прийнято участь у всіх, без виключення, 8 пленарних засіданнях сесії обласної ради, на яких було розглянуто більше 300 питань, важливих для життєдіяльності нашої області. Також прийнято участь у 8 спільних засіданнях постійних комісій обласної ради з попереднього розгляду питань порядку денного чергових сесій.

Протягом 2016 року приймала участь у засіданнях Білгород-Дністровської районної ради, Удобненської сільської ради, Тарутинської районної ради, Болградської районної ради, Теплодарської міської ради, Іллічівскої міської ради. Прийняла участь у виїзних спільних засіданнях депутатів різних рівнів у Арцизі, Болграді, селі Випасному Білгород-Дністровського району тощо.

Згідно з рішенням Одеської обласної ради від 10 грудня 2015 року № 17-VII «Про персональний склад постійних комісій Одеської обласної ради VII скликання» являюсь заступником голови постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики. Крім цього, є головою депутатської групи «Соціальна справедливість».

За звітний період прийняла участь у 23 засіданнях постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики. Зокрема, на засіданнях постійної комісії розглянуто 155 питань, прийнято 150 відповідних рішень, висновків та рекомендацій.

Протягом 2016 року постійною комісією взято участь у підготовці
41 проекту програм та рішень обласної ради, які було розглянуто та рекомендовано для розгляду на пленарних засіданнях сесії Одеської обласної ради.

Основним і найпершим завданням у моїй роботі в межах постійної комісії стало приведення планових показників і напрямків цільових регіональних програм до фактичних обсягів бюджетного фінансування, раціональне використання коштів медичної субвенції, вирішення питань щодо сталого забезпечення медичних установ області медикаментами (зокрема вакцинами БЦЖ), обладнанням, витратними матеріалами, оперативне надання соціальних послуг і своєчасне одержання населенням соціальних виплат.

Зокрема, для ефективної реалізації програми «Захист і Турбота» на 2016-2017 роки з метою раціонального використання бюджетних коштів і максимальної підтримки усіх незахищених або мало захищених верств населення було досягнуто, що усі одержувачі соціальних послуг, запланованих в межах вищезгаданої програми, одержували їх своєчасно в повному обсязі згідно з реалістичним бюджетним фінансуванням. Для цього запропонований Департаментом охорони здоров’я та соціального захисту населення обласної державної адміністрації проект програми «Захист і турбота», розрахований більш ніж на 100 млн.грн. фінансування, але  не підкріплений реальними коштами обласного бюджету, був доопрацьований профільною комісією.

За моєю безпосередньою участю було позитивно прийнято рішення про надання матеріальної допомоги більше 1,5 тисячам мешканцям Одеської області.  Вперше за багато років було суттєво, майже в 10 разів, збільшено фінансування даної статті на загальну суму понад 10 млн. грн..

Для інвалідів війни, учасників бойових дій – інвалідів 1 групи загального захворювання у Республіці Афганістан та бойових дій на території інших країн були збільшені видатки і розмір щомісячної матеріальної допомоги.

За моєї ініціативи як члена депутатської фракції Опозиційний блок в Одеській обласній раді близька вісімсот ветеранів Великої Вітчизняної війни (та прирівнені категорїї) щомісячно отримували у другому півріччі  продуктові кошики на суму 300 гривен кожний. Даний вид матеріальної підтримку буде надаватися і у 2017 році.

Також в рамках внесення змін до регіональної програми «Захист і турбота» було виділено 2 млн грн. в якості одноразової матеріальної адресної допомоги внутрішньо-переселеним особам для компенсації житлово-побутовим проблем, що стосуються їх проживання в санаторіях Одеської області – Куяльник і Сенетате.

До програми «Здоров’я» були включені заходи, підкріплені бюджетним фінансуванням, щодо вирішення проблеми материнської та перинатальної смертності в Одеській області, стану діяльності онкологічної служби, формування єдиного медичного простору, розбудови громадського здоров’я, суттєвої модернізації та покращання матеріально-технічної бази медичних установ Одеси та області. Мною особисто були доопрацьовані проекті рішень обласної ради щодо виділення коштів на придбання необхідного обладнання для центральних районних лікарень та виділення коштів для створення резерву медикаментів для обласної екстреної медичної служби тощо.

Кардинальне коригування торкнулося і обласної цільової програми  ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016-2018 роки. Дана програма на відміну від запропонованого Департаментом проекту була суттєво оновлена та доопрацьована з урахуванням сучасних вимог надання медичної допомоги для хворих на так звані небезпечні хвороби.

За моєю ініціативою проведено перевірку діяльності екстреної медичної допомоги області, стану матеріально-технічного забезпечення, в тому числі паливно-мастильними матеріалами. На 2017 рік планую продовжити цю роботу і реалізувати створення єдиної диспетчерської служби екстреної медичної допомоги області.

Протягом звітного періоду вела активну роботу з обговорення і планування зі створення госпітальних округів та підготовки матеріально-технічної бази можливих округів. Неодноразово дане питання розглядалося на засіданнях постійної профільної комісії і буде рекомендовано на розгляд Одеської обласної ради виключно після детального вивчення з урахуванням потреб жителів районів Одещини.

Також, як заступник голови постійної комісії питань охорони здоров’я та соціальної політики взяла участь в урочистому старті проекту USAID у Білгород-Дністровському районі «Реформа ВІЛ-послуг у дії» та відкритті на базі Одеського медичного національного університету унікального центру первинної невідкладної допомоги інсультним хворим.

З метою урегулювання критичних ситуацій, конфліктів та перевірки роботи обласних медичних установ виїжджала до КУ «Одеський обласний онкологічний диспансер», КУ «Одеська обласна клінічна лікарня», КУ «Обласний центр соціально-психологічної допомоги», КУ «Одеський обласний кардіологічний диспансер», КУ «Одеський обласний протитуберкульозний диспансер», Білгород-Дністровська центральна районна лікарня, КУ «Миколаївська центральна районна лікарня», місць тимчасового проживання переселенців, КУ «Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф», КУ «Одеська міська станція швидкої медичної допомоги», КП «Автобаза санітарного транспорту» та інші.

Як депутат Одеської обласної ради підтримала і проголосувала «за» наступні звернення до керівництва країни з актуальних і важливих проблем Одеського регіону та України в цілому, а саме:

 • Про звернення депутатів Одеської обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо збільшення субвенцій з Державного бюджету України на фінансування районних лікарень та погашення кредиторської заборгованості по субвенціях за 2012 рік.
 • Про звернення депутатів Одеської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо фінансування професійно-технічних училищ.
 • Про звернення депутатів Одеської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України стосовно дефіциту коштів у місцевих бюджетах Одеської області на 2016 рік на харчування учнів 1-4 класів у загальноосвітніх навчальних закладах та дошкільних освітніх закладах.
 • Про звернення депутатів Одеської обласної ради до Антимонопольного комітету України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо ситуації, пов’язаної з підвищенням тарифів на комунальні послуги для населення.
 • Про звернення депутатів Одеської обласної ради до Прем’єр-міністра України щодо направлення подання до Верховної Ради України про звільнення Нищука Євгена Миколайовича з посади Міністра культури України (обурення заявою Міністра культури України Нищука Є.М. щодо генетичної неповноцінності сходу України).
 • Про звернення депутатів Одеської обласної ради VII скликання до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо введення мораторію на зупинення роботи ПАТ «Одеський припортовий завод».

 

Протягом всього звітного 2016 року здійснювала прийом громадян. В усіх сільрадах мого виборчого округу №8 на інформаційних дошках розміщені об’яви про умови проведення депутатського прийому з позначенням контактного мобільного телефону. Крім цього, я додатково провела депутатський прийом в м. Арциз.

Головні питання, які були підняті в ході депутатських прийомів, це -матеріальна допомога, незадовільний стан доріг, проблеми з водопостачанням, соціальне забезпечення та скарги щодо бездіяльності представників влади. За результатами розгляду звернень були направлені відповідні запити, а громадяни була надана допомога та вони отримали вичерпні відповіді та роз’яснення.

Крім цього, мною як депутатом обласної ради було зроблено наступне:

— у відповідь на колективний лист вчителів та батьків учнів Випаснянської школи №2 в селі Випасне Білгород-Дністровського району біля загальноосвітньої школи були встановлені знаки обмеження руху та «лежачий поліцейський»;

— у відповідь на прохання релігійної православної громади села Семенівка Білгород-Дністровського району були встановлені гойдалки на дитячому майданчику біля Храму Святого великомученика Дмитра Солунського;

— у відповідь на прохання колективу бібліотеки села Турлаки Білгород-Дністровського району в даному закладі були замінені двері;

— встановлені вікна для ФАПів сіл Молога і Бикоза Білгород-Дністровського району;

— придбані стільці для бібліотеки села Семенівка Білгород-Дністровського району;

— придбана частина стільців для актової зали Випаснянської школи №2 в селі Випасне Білгород-Дністровського району;

— придбаний та застелений лінолеум для дитячого садочку села Випасне Білгород-Дністровського району;

— у відповідь на прохання вчителів Молозької школи була організована передача шести комп’ютерів для облаштування додаткових робочих місць в кабінеті інформатики;

— у відповідь на колективне звернення трудового колективу газети «Слово Придністров’я» було надано юридичну допомогу у вирішенні питання щодо перейменування газети і її перереєстрації.

Серед звернень громадян було і колективне прохання жителів села Турлаки Білгород-Дністровського району Одеської області щодо продовження автобусного маршруту «Білгород-Дністровський – Турлаки» до Будинку культури ім. Мічуріна. Як результат — було направлено депутатські звернення до місцевих органів влади і підняте жителями села Турлаки питання було вирішено позитивно.

У відповідь на звернення голови Білгород-Дністровської районної ради Валерія Лобанова та депутатів Випаснянської сільскої ради залучилася до вирішення місцевої проблеми з водопостачанням села, мешканці якого майже 10 років страждають від свавілля місцевого підприємця-орендаря башт Рожновського.

За моєї ініціативи, загалом у 2016 році вдалося запланувати з обласного бюджету Одеської області фінансування в обсязі 8 млн грн. на вирішення соціально значущих питань Білгород-Дністровського району.

Так, зокрема, з обласного бюджету Одеської області в 2016 році були виділені кошти в розмірі 1 млн. 720 тис. грн. на капітальний ремонт водопроводу в селі Молога Білгород-Дністровського району по двом вулицям – Кишинівська та Комсомольска.

За кошти обласного бюджету за моєї ініціативи проведені капітальні ремонтні роботи в ДНЗ «Веселка» села Садове Молозької сільради на суму 1,2 млн.грн. та у Випаснянській ЗОШ №2 на суму 400 тис.грн.

Крім цього, за моєї ініціативи було заплановано фінансування із обласного бюджету на ремонт Молозького та Удобненського будинків культури, заміну вікон в ФАПах мого виборчого округу та Удобненській школі та придбання довгоочікуваного обладнання у вигляді рухомого діагностичного флюорографу для Білгород-Дністровської ЦРЛ. Нажаль, через суто бюрократичні проблеми дані наміри не вдалося реалізувати у 2016 році. Однак, в повному обсязі вони обов’язково будуть реалізовані в 2017 році, про що мене як депутата завірив голова Одеської обласної ради А.Урбанський (відповідні правки та доповнення будуть внесені в  рішення про обласний бюджет-2017 при його доопрацюванні на березневій сесії).

За звітний 2016 період були проведені зустрічі з активами сіл Випасне і Молога, та трудовими колективами КЗ «Білгород-Дністровська центральна районна лікарня», Удобнянської школи, Випаснянських шкіл  №1 і №2, дитячого садка села Випасне, під час яких піднімалися питання вирішення проблем водопостачання населених пунктів, розвитку сфери охорони здоров’я, а також питання дорожнього покриття і проблеми об’єднання територіальних громад.

За моєї ініціативи профільна комісія облради не рекомендувала сесії розглядати Перспективний план об’єднання громад, а запросила від структурних підрозділів облдержадміністрації офіційні звіти щодо фінансування, соціально-економічного розвитку вже сформованих на теренах області об’єднаних громад, і детальну інформацію щодо існуючих у районах об’єктів медичної і соціальної сфери, адже створення об’єднаних громад може призвести до скорочення існуючої мережі ФАПів, шкіл, дитячих садків тощо.

Крім цього, 12 липня 2016 року прийняла участь у конференції громад Болградського району і підтримала рішення учасників конференції не об’єднуватися, а залишити структуру району без адміністративних змін.

Влітку 2016 року у складі делегації Одеської області в взяла участь в Конференції з питань реформування місцевого самоврядування в Латвійській Республіці, яка проходила у столиці Латвії Ризі.  Також приймала участь в Національних зборах жінок-депутатів всіх рівнів у Верховній Раді України, які проходили у Києві та Одесі, та в роботі національної платформи «Жінки за мир».

У лютому-березні 2016 року з колегами-депутатами фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Одеської обласної роботи допомагала вирішувати питання щодо фінансування ПТУ області з державного бюджету. Зокрема,  було проведено серію зустрічей з керівництвом ОДА, облради та директорами ПТУ для вирішення даного питання. Як один з результатів  — позитивно було вирішено питання фінансування ліцею міста Теплодар.

Неодноразово приймала участь у святкових заходах з нагоди державних та місцевих свят на території всієї області, в тому числі у Всеукраїнській Спартакіаді серед депутатів всіх рівнів.

Протягом року інформація про мою депутатську діяльність друкувалася на сторінках печатних видань (зокрема – «Слово Придністров₴я», «Арцизькі Вісті», «Южный Вестник», «Голос України». «Сегодня» та інш.) і  Інтернет-видань. Також я виступала в інформаційних програмах обласної державної телерадіокомпанії, телекомпаній «Інтер», «Думська-ТВ», «Медіа-інформ», «7 канал», «1+1», «Репортер», коментуючи ситуацію в Одесі, області та в країні, зокрема з наступних питань:

 • Робота медичних і соціальних закладів Одеської області;
 • Висвітлення позиції партії «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК» з питань фінансування ПТУ, введення мораторію на тарифи ЖКГ, а також репресії проти керівників партії;
 • Проблеми водопостачання в селі Випасне;
 • Об’єднання громад;
 • Обласний бюджет Одеської області, фінансування окремих напрямків;
 • Робота Нацполіції;
 • Робота департаментів облдержадміністрації.

 

24 серпня 2016 року за клопотанням голови Білгород-Дністровської районної ради Валерія Лобанова одержала пам’ятну медаль з нагоди 25-річчя незалежності України.

5 грудня 2016 року була  нагороджена почесною відзнакою Одеської обласної ради за вагомий внесок в розвиток місцевого самоврядування.

У 2017 році планую і надалі вирішувати наболілі питання жителів свого виборчого округу, захищати їх права та інтереси, зокрема в сфері соціального захисту, належного та якісного медичного обслуговування.

 

Депутат Одеської обласної ради                                                    І.В. Коваліш