Депутатский отчет за 2017 год

ИРИНА КОВАЛИШ (1)

У відповідності з частиною 1 та 6 статті 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та на виконання рішення Одеської обласної ради від 21 грудня 2017 року № 644-VII «Про звіти депутатів Одеської обласної ради VII скликання за 2017 рік» я, Коваліш Ірина Володимирівна, як депутат Одеської обласної ради, звітую про свою діяльність за 2017 рік.

За звітний період було прийнято участь у всіх, без виключення, 8 пленарних засіданнях сесії обласної ради, на яких було розглянуто більше 500 питань, важливих для життєдіяльності нашої області. Також прийнято участь у 8 спільних засіданнях постійних комісій обласної ради з попереднього розгляду питань порядку денного чергових сесій.

Згідно з рішенням Одеської обласної ради від 10 грудня 2015 року № 17-VII «Про персональний склад постійних комісій Одеської обласної ради VII скликання» являюсь заступником голови постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики. Крім цього, є головою депутатської групи «Соціальна справедливість». Також входжу до складу Одеської обласної Координаційної ради з питань соціальної підтримки населення, яка вирішує питання виділення матеріальної допомоги соціально малозахищеним верствам населення.

За звітний період прийняла участь у 13 засіданнях постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики. Зокрема, на засіданнях постійної комісії розглянуто 187 питання, прийнято 162 відповідних висновків та рекомендацій. У тому числі розглянуто 116 проектів рішень обласної ради та рекомендовано 69 для розгляду на пленарних засіданнях сесій обласної ради.

Протягом 2017 року я виступила суб’єктом подання таких проектів рішення Одеської обласної ради:
• 21 березня 2017 року запропонувала включити до порядку денного сесії питання «Про звернення депутатів Одеської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету міністрів України щодо ситуації, яка склалася з формуванням проекту госпітальних округів на території Одеської області» (рішення не прийнято).
• 21 березня 2017 року запропонувала включити до порядку денного сесії питання «Про звернення депутатів Одеської обласної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України про негайне реагування на факти незаконного поводження з твердими побутовими відходами, що мають ознаки походження з іншого регіону України, та їх перевезення до Одеської області» (рішення прийнято).
• 21 березня 2017 року запропонувала включити до порядку денного сесії питання «Про щорічний медичний огляд депутатів Одеської обласної ради, зокрема на психічні розлади та наркотичну залежність» (рішення не прийнято).
• 16 червня 2017 року запропонувала включити до порядку денного сесії доповідь директора Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації Полясного В.О. «Про створення на території Одеської області госпітальних округів» до розгляду порядку денного сесії (рішення не прийнято).
• 22 вересня 2017 року запропонувала включити до порядку денного сесії проект рішення щодо відміни раніше прийнятих облрадою рішень щодо перетворення обласних медичних установ в комунальні неприбуткові підприємства (рішення не прийнято).
• 21 грудня 2017 року через відсутність єдиного справедливого підходу до процедури надання матеріальної підтримки мешканцям області запропонувала зняти з розгляду питання 7 «Про затвердження обласної комплексної програми соціальної підтримки населення на 2018-2020 роки «Соціальний захист населення в Одеській області» (рішення не прийнято).
• 21 грудня 2017 року запропонувала включити до порядку денного сесії питання «Про звернення до Одеської міської ради щодо надання згоди стосовно безоплатної передачі у спільну власність територіальних громад сіл, селищ міст Одеської області лікарні швидкої допомоги, яка знаходиться за адресою: м. Одеса, вул. Маршала Малиновського, 61 г, на території міської клінічної лікарні № 10» (рішення не прийнято).
• 27 грудня 2017 року запропонувала розподілену розпорядженням Кабінету Міністрів України суму 18 млн.403 тис. 400 грн. зняти зі статті на придбання медикаментів та витратних матеріалів за КП КВК 1412222 інші заходи в галузі охорони здоров’я (цільові видатки на лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу на кінець року були в повному обсязі використані) і додати їх до статті видатків, яка передбачає заохочення працівників медичної сфери (рішення не прийнято).
Мною як депутатом фракції Опозиційного блоку протягом звітного року було направлено 47 запитів задля розв’язання регіональних проблем у соціальній та медичній сферах області, та більше 50-ти листів-запитів як заступником голови постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

Основним і найпершим завданням у моїй роботі в межах постійної комісії стало приведення планових показників і напрямків цільових регіональних програм до фактичних обсягів бюджетного фінансування, раціональне використання коштів медичної субвенції, вирішення питань щодо сталого забезпечення медичних установ області медикаментами, обладнанням, витратними матеріалами, оперативне надання соціальних послуг і своєчасне одержання населенням соціальних виплат. Протягом року регулярно контролювала видатки та раціональне використання коштів медичної та соціальної сфер. За моєї ініціативи витрати на проведення свят з IV кварталу 2017 року Департамент соціальної та сімейної політики попередньо погоджує з депутатами профільної комісії. Ця практика буде продовжена і в 2018 році.
Особливу увагу протягом 2017-го року я приділила справі зменшення негативних ризиків і впливів від реалізації загальнодержавних завдань щодо так званого реформування у медичній сфері Одеської області, а також справедливого розподілу бюджетних коштів обласного бюджету з урахуванням потреб громад Білгород-Дністровського району.

Так, в рамках обговорення питання щодо формування госпітальних округів на території Одеської області я та мої колеги за фракцією Опозиційного блоку відстоювала позицію збереження діючої системи охорони здоров’я зі збереженням кадрового потенціалу існуючих ЦРБ, амбулаторій та ФАПів з необхідністю матеріально-технічного дооснащення закладів. В результаті — Білгород-Дністровський район — єдиний в регіоні, територію якого визнано окремим госпітальним округом, а існуюча мережа закладів охорони здоров’я у порівнянні з іншими районами Одещини майже не зазнала скорочень. В рамках захисту медичної сфери від злоякісних впливів від реформ мною у 2017 році були проведені виїзні зустрічі з виборцями, місцевими депутатами та медпрацівниками Білгород-Дністровського, Саратського, Болградського та Миколаївського районів. За особистим запрошенням голови Одеської обласної державної адміністрації Степанова М.В. прийняла участь в презентації плану формування госпітальних округів Одеської області та розвитку медичної галузі регіону на 2018 рік. Разом з цим протягом звітного року виступала категорично проти перетворення обласних медичних закладів в неприбуткові комунальні підприємства.

У 2017 році я виступила автором оновленого «Положення про надання цільової адресної допомоги малозабезпеченим громадянам та сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах». Зокрема в проекті Положення мною були прописані чіткі терміни розгляду пакетів документів від заявників та терміни виконання, а також прописано збільшення до 40 тисяч гривень розміру допомоги. Даний проект був погоджений постійною комісією з питань охорони здоров’я та соціальної політики Одеської обласної ради та рекомендований для роботи Одеської обласної Координаційної ради з питань соціальної підтримки населення. Всього у 2017 році за моєю безпосередньою участю було позитивно прийнято рішення про надання матеріальної допомоги більше 2 тисячам мешканцям Одеської області на загальну суму близько 15 млн. грн.

Для ефективної реалізації програми «Захист і Турбота» на 2016-2017 роки з метою раціонального використання бюджетних коштів і максимальної підтримки усіх незахищених або мало захищених верств населення другий рік поспіль мною досягнуто, що усі одержувачі соціальних послуг, запланованих в межах вищезгаданої програми, одержували їх своєчасно в повному обсязі згідно з реальним бюджетним фінансуванням.

Особисто і успішно ініціювала повернення такої статті витрат як виділення одноразової допомоги у 1000 грн. ветеранам ВВВ до Дня Перемоги, яку незаконно профільний Департамент соціальної та сімейної політики намагався викреслити з обласної соціальної програми.
У 2017 році було продовжено практику, яку я ініціювала у 2016-ому році як член депутатської фракції ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК в Одеській обласній раді: близько вісімсот ветеранів Великої Вітчизняної війни (та прирівняні категорії) щомісячно отримували протягом року продуктові кошики на суму 300 гривень кожний.

У 2017 році мене було включено до складу конкурсної комісії з проведення конкурсу соціальних проектів серед громадських організацій. На жаль, після детального ознайомлення з поданими пакетами документів мною були виявлені факти невідповідності поданих документів до постанови Кабінету Міністрів України №1049 і конкурс був визнаний таким, який не стався.

Протягом року мною особисто та моїми колегами по фракції неодноразово підіймалося питання щодо виділення коштів обласного бюджету на проведення протипожежних заходів безпеки в закладах медичної, освітянської та соціальної сфери. Так, за результатами цієї роботи у 2018 році на ці заходи передбачено 111 мільйонів гривень.
Як заступник голови постійної комісії з питань охорони здоров’я особисто контролювала хід виплат заробітних плат медичним працівникам Одеської області та клопотала (на жаль, без підтримки більшості депутатів облради) про преміювання працівників медичної сфери в кінці 2017 року (сесія облради від 27.12.2017 р.).

В усіх сільрадах мого виборчого округу №8 на інформаційних дошках розміщені об’яви про умови проведення депутатського прийому з позначенням контактного мобільного телефону.
За моєї ініціативи, загалом у 2017 році вдалося запланувати з обласного бюджету Одеської області фінансування в обсязі більше 10 млн грн. на вирішення соціально значущих питань Білгород-Дністровського району.

Так, зокрема, з обласного бюджету Одеської області в 2017 році були виділені кошти та проведені ремонтні роботи або розпочато ремонт з продовженням робіт у 2018 році на таких об’єктах Білгород-Дністровського району:
• Капітальний ремонт Випаснянської ЗОШ №2 – укріплення фасаду, ремонт покрівлі;
• Капітальний ремонт ДНЗ «Веселка» у с.Садове – ремонт системи опалення та утеплення фасаду;
• Капітальний ремонт Випаснянської ЗОШ №1 – заміна вікон;
• Капітальний ремонт будинку культури в с.Удобне;
• Капітальний ремонт будинку культури в с.Молога;
• Капітальний ремонт амбулаторії с. Бритівка;
• Капітальний ремонт системи водопостачання в с. Молога – вулиці Кишинівська та Комсомольска;
• Капітальний ремонт системи водопостачання в с. Семенівка;
• Капітальний ремонт (заміна вікон) в ФАПі в с. Красна Коса;
• Капітальний ремонт (заміна вікон) в ФАПі в с. Козацьке;
• Капітальний ремонт (заміна вікон) в ФАПі в с. Бикоза;
• Капітальний ремонт (заміна вікон) в амбулаторії с. Випасне;
• Капітальний ремонт (заміна вікон) в ФАПі с. Випасне;
• Капітальний ремонт (заміна вікон) в ФАПі с. Сухолужжя;
• Капітальний ремонт (заміна вікон) в Удобненській ЗОШ;
• Капітальний ремонт (заміна вікон) в ФАПі с. Семенівка.

На жаль, частину запланованих робіт через бюрократичні перепони виконати не вдалося, але цю роботу буде продовжено у 2018 році.
За звітний період були проведені зустрічі з активами сіл Випасне, Молога, Семенівка, Шабо та трудовими колективами КЗ «Білгород-Дністровська центральна районна лікарня», Удобненської школи, Випаснянської школи №2, дитячого садка села та школи села Молога, під час яких піднімалися питання вирішення проблем водопостачання населених пунктів, розвитку сфери охорони здоров’я, а також питання дорожнього покриття і проблеми об’єднання територіальних громад.

Також приймала участь в Національних зборах жінок-депутатів всіх рівнів у Верховній Раді України, які проходили у Києві та Одесі, та в роботі національної платформи «Жінки за мир» з розробки альтернативного Проекту держбюджету-2018. В Одесі та в листопаді у м.Києві під час загальнонаціональних зборів «Жінки за мир» презентувала актуальну проблематику Одеського регіону.
Неодноразово приймала участь у святкових заходах з нагоди державних та місцевих свят на території всієї області та району. Зокрема, стала почесним гостем святкування 150-річчя Семенівки, святкування ювілею створення районної ветеранської організації та Дня села Удобне, на якому передала вітання та вручила цінні подарунки заслуженим селянам від Одеської обласної ради. За традицією приймаю участь у святі першого та останнього дзвоника у Молозькій школі.

Протягом року інформація про мою депутатську діяльність друкувалася на сторінках друкованих видань (зокрема – «Слово Придністров’я», «Ваше здоров’я» та інш.) і чисельних Інтернет-видань. Також я виступала в інформаційних програмах обласної державної телерадіокомпанії, телекомпаній «Інтер», «Думська-ТВ», «7 канал», «Репортер», Третій цифровий та інші. Через ЗМІ я коментувала ситуацію в Одесі, області та в країні, зокрема з таких питань: ефективна робота медичних і соціальних закладів Одеської області; висвітлення позиції партії «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК» з питань фінансування ПТУ та коледжів, медичної та пенсійної реформи, реформи в освітянській галузі, дефіцити вакцин та сироваток та інші; об’єднання громад; обласний бюджет Одеської області, фінансування окремих напрямків; мовні квоти на ТБ; особиста позиція щодо декомунізації та перейменування вулиць; негативні наслідки так званих реформ.

Я вдячна своїм виборцям та іншим мешканцям Одеси та Одеської області за підтримку, адже опозиційному депутату не завжди просто діяти в інтересах громад при тотальному диктаті діючої влади.
У 2018 році планую і надалі вирішувати наболілі питання жителів свого виборчого округу, захищати їх права та інтереси, зокрема в сфері соціального захисту, належного та якісного медичного обслуговування.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *