Ірина Коваліш: Земельна реформа – не привід для агророзпродажу, а інструмент для чесного, прозорого та відповідального поводження із власною землею

Про це депутатка Одеської обласної ради від партії «Слуга народу» заявила під час пленарного сесійного засідання 19 серпня 2021 року.

1 липня 2021 року в Україні стартувала земельна реформа, яка дозволяє кожному українцю реалізувати своє конституційне право на землю.

За словами Ірини Коваліш, зі старту минуло лише півтора місяці, але перші тижні запровадження чесного ринку землі показали, що не справдився жоден прогноз противників цієї реформи.

«Опоненти лякали, що уся земля буде за лічені години продана з молотка, що нашу землю вагонами вивезуть за кордон и що українці більше не будуть господарями на власній землі. Під час опрацювання законодавчих ініціатив щодо земельного ринку певні побоювання були і в мене відносно наслідків відміни мораторію на продаж землі.  Проте за перший день з моменту початку реформи на всю країну було укладено лише три угоди про продаж земель сільськогосподарського призначення. Що зайвий раз свідчить про те, що реформа – не привід для агророзпродажу, а інструмент для чесного, прозорого та відповідального поводження із власною землею», — підкреслила Ірина Коваліш.

Представники фракції «Сліга народу» в Одеській обласній раді зазначають, що окремі політики та крупні агрохолдинги, яким чудово жилося при мораторії, продовжують плести міфічні інтриги навколо земельного питання, адже першим як повітря потрібна критика влади, а другим – надприбутки в умовах відсутності легального ринку землі.

«Розчарую і тих, і інших. Ваші старання марні. Завдяки зусиллям Президента України Володимира Зеленського і партії «Слуга Народу» люди отримали реальний механізм, який дозволяє нарешті навести лад на ринку землі і повернути людям їхні права», — відзначила з трибуни сесійної зали Ірина Коваліш.

В партії «Слуга народу» підкреслюють: реформу проведено не для того, щоб українці продавали землю, а для того, щоб могли отримувати прибуток, обробляючи її, або здаючи в оренду за справедливу плату, а не за мішок зерна, як це було колись.

«Реформа тільки-но розпочалася. Сьогодні влада вносить зміни, доопрацьовує, оперативно реагує на технічні нюанси щодо практичної  реалізації реформи та приймає конструктивні спроби спільно відладити цей механізм. Хто не хоче допомагати – не заважайте. Хто підтримує – дякуємо. Адже попереду – вдосталь роботи задля вірної мети – розвиток сільських громад», — резюмувала депутатка облради Ірина Коваліш.       

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *